Změny jsou součástí života i vývoje

Když zařizujeme byt, tak moc nepočítáme s tím, že bychom chtěli každý rok kupovat nové vybavení nebo nábytek. Zkrátka ho chceme zařídit, aby fungoval tak jak má a zároveň nám tu bylo dobře. Ne vždycky se ale tato představa vyplní. Mnohdy nakoupíme zbytečné kousky, které se vůbec nehodí do žádných prostorů nebo skutečně jen na chvíli, pak se odloží nebo dokonce vyhodí. Zásadní chyba, kterou jsme udělali, že jsme se neporadili například s bytovými designéry. Ušetřili bychom nejen peníze, ale i čas. To stejné platí i o dětském pokojíčku, kdy mnohdy vkládáme do něj svoje představy, ačkoliv my zde rozhodně čas trávit nebudeme. Je sice pravdou, že neexistuje žádný vzor, jak by měl vypadat, ovšem jisté prvky jsou velmi důležité.

640_vizualizace_detsky_pokoj_4

Dejme na radu bytových designérů

Zařídit pokoj pro své potomky může být mnohdy nadlidský úkol. Samozřejmě když se bude jednat o batole, je to v podstatě hodně jednoduché. Především potřebuje dostatečné místo na zemi, které se dá vytvořit pomocí různých doplňků a bezpečnostních prvků. Ale to není všechno. Pokojíček potřebuje něco mnohem více, aby vlastně vyjadřovat charakter toho, kdo tu bydlí. Navíc děti rostou jako z vody a tím i jejich potřeby a nároky. Nicméně již v batolícím věku se musí přemýšlet o budoucnosti. Návrh dětského pokoje od odborníků poskytne celkové využití po mnoho let, možná po celou dobu, kdy děti budou mít zázemí u rodičů. Stačí jen dobře rozvrhnout vestavné skříňky, úložné prostory a doplnit to ideálními doplňky, které budou úměrné věku.

640_vizualizace_detsky_pokoj_4

Kvalita je poměrně důležitá

To rozhodně ví každý bytový designér, proto jeho návrhy budou vždy směřovat nejen ke kvalitnímu provedení samotného nábytku, ale zároveň bude dbát na zdravotní hledisko, kdy se budou preferovat především přírodní materiály. Možná je to finančně náročnější cesta, ale na druhou stranu je třeba si uvědomit, že to má sloužit několik desítek let. Možná je daleko lepší zvolit méně kousků, které budou vynikat kvalitou, než hodně, ale v podstatě v mnohem horším stavu. Podle věku dítěte se pak snadno přizpůsobí barva, tapety, závěsy nebo dekorace. Nicméně dobrý základ je nejdůležitějším prvkem v dětském pokoji.