Nový cirkus

V České Republice se stává čím dál populárnějším a jeho představení jsou většinou vyprodaná předem. V zahraničí existuje již dlouhou dobu a sdružuje velké množství artistů a akrobatů. Asi nejslavnějším souborem je Cirk de Soleil, jehož vystoupení jsme již několikrát mohli vidět i u nás. Představení bývají opravdu dech beroucí a kousky, které akrobati předvádějí, jsou neskutečné. Ale také velmi nebezpečné. O tom svědčí občasná zranění, ke kterým dochází přímo na scéně a výjimečně dokonce i úmrtí.
tanečníci akrobati
Jako se tomu stalo nedávno na představení tohoto souboru v Americe. Nicméně akrobati vědí, co podstupují, čísla si většinou i sami vymýšlejí a snaží se své hranice posouvat dál a dál. Je top svobodný život, kočovný, ale navážete při něm hodně pevná přátelství, musíte si vzájemně důvěřovat a spolehnout se na sebe, poznáte mnoho zemí a krajů a užíváte si popularity, světla reflektorů a bouřlivého potlesku.
U nás je nejznámějším souborem pražský Cirk La Putyka, kterou vede principál Rostislav Novák. Dříve vystupovali v La Fabrice a posledních pár let si uzpůsobili prostory Jatek 78. Spojují akrobacii s tancem, loutkovým divadlem a hudbou. Věnují se různým druhům představení, některá jsou hospodského typu, jiná více umělecky zaměřená. Spolupracují s různými světovými umělci a pořádají i různé festivaly. Vidět je můžeme na vystoupeních po celé republice.
představení s kruhy
Do svým představení přibírají i známé divadelní herce nebo hudební umělce. Představení to bývají opravdu netradiční a plná překvapení. Možná nejsou tak dech beroucí, jako ta od Cirk de Soleil, ale sehnat u nás peníze a podporu pro kulturní počiny tohoto typu není zrovna jednoduché a bez peněz se nemůžete pouštět ani do žádné extra velkolepé produkce.
Pokud jste doteď ještě žádné představení neviděli, tak navštivte jejich internetové stránky a určitě si pořiďte na nějaké vystoupení vstupenky. Bude to stát za to.