Když vlajky vlály

Je to už přesně sto let, kdy vzniklo samostatné Československo a Česká republika si jej připomenula vzpomínkou na zakladatele a tatíčka národa, TGM. Kromě jeho politického činění a zveřejněných spisů tak máte možnost poslechnout si například rádiová hlášení nebo vánoční přání, která jen tak nenajdete. Celý projekt má vyvrcholit hned v několika muzeích a galeriích, které představí nejrůznější epochy z historie českého a slovenského státu.
 památník světová válka

Proč bychom neměli zapomenout

Internet je mocné médium a tvůrci projektu tak věří, že se díky němu podaří nasdílet něco málo o české historii i těm, kteří už jsou ze školy nějaký ten pátek. Vy si tak můžete navštívit hned několik internetových stránek, kde si můžete prohlédnout celkový vývoj a nejrůznější reportáže z archivu o vzniku republiky a jeho historii. Můžete se tak dodatkově doučit například to, o čem se za minulého režimu tolik nemluvilo, připomenout si a také možná i za vzpomínat na minulou dobu, protože nostalgie, to je čarodějka. Je však důležité připomenout si, čím jsme byli, za co jsme bojovali, neboť právě z toho se odráží, čím budeme.
památník z války 

Století pro Československo

Můžete si také shlédnout pořad České století, který vysílala Česká televize anebo se také porozhlédnout po vyprávění pamětníků, kteří zažili minulou dobu, její hrůzy a zklamání, ale také radosti. Úkolem není nějaká politická propaganda, ať už toho směru či takového, ale informovat a hlavně rozvést diskuzi o minulém, ale i budoucím směřování českého státu a jeho obyvatel.
 

Demokracie, to je láska člověka k člověku

A mnohé další myšlenky, které jsou nadčasové, si můžete prohlédnout nejen na několika internetových stránkách, můžete ale také zavítat na výstavy do hlavního města nebo po celé republice, které vám představí a ukáží zase něco více z historie, než se dozvíte z prosté učebnice dějepisu. Pokud tak máte o víkendu čas, určitě nepromarněte tuto šanci připomenout si, jak velký malý národ skutečně jsme.