Patero úspěšného businessmana

Pokud vám sudičky nadělily do vínku obchodního ducha, tak máte štěstí! Tak proč tento potenciál nevyužít naplno? Zkuste svůj úspěch rozšířit o patero úspěšného obchodníka!
modré sako

1.      Učte se z chyb

Není nic lepšího než všechny klacky, které vám v průběhu pracovního života spadnou pod nohy, přivítat. Chyby nás nutí k zamyšlení, ke změně a dělají z nás lepšího člověka.

2.      Nespěchejte, vytrvejte

Říká se, že úspěch je dítětem vytrvalosti a přesnosti. Vše chce svůj čas. Život je plný amplitud, jednou jste dole a jednou nahoře. Každý neúspěch vystřídá časem úspěch.
businessman s kravatou

3.      Dbejte o sebe

Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Nejenom šaty, ale také osobnost ovlivňují působení na vaše klienty. Uzavírání obchodu tak může být snazší, pokud budete znát etiketu a zásady společenského chování. Vaše osobnost odráží hodnotu vaší firmy, na to nezapomínejte!

4.      Cílevědomost na prvním místě

Stanovte si reálné cíle a krůček po krůčku se jich snažte docílit. Neponechejte nic náhodě, nenechejte se od okolí odradit. Buďte při dosahování cílů pokorní.

5.      Motivace

Pro každého obchodníka a podnikatele je důležitý motor. Najděte si vzor, inspiraci a ujasněte si důvody, kvůli kterým práci vykonáváte.
 setkání u kávy
Ať už máte kariéru obchodníka rozjetou nebo teprve začínáte, pravidelně se věnujte vzdělávacím kurzům a pracujte na osobním rozvoji. Soustřeďte se na vaše silné stránky a z těch slabých udělejte přednost. Věnujte se péči o klienty, porozumějte nejenom jejich potřebám a verbální komunikaci, ale zkuste přijít na kloub i té neverbální. Díky tomuto typu komunikace si budete moci udělat pořádný obrázek o vašem klientovi ještě před tím, než vůbec promluví. Na internetu naleznete mnoho typů a psychologických pouček jak na to.
Každý businessman by měl umět přijímat také kritiku a naučit se asertivnímu chování, které patří spolu s neverbální komunikací do měkkých dovedností.  Stanou se tak základním článkem k tomu, abyste ve světě obchodu dosáhli úspěchu.