Internet je pouze nástroj v lidských rukách

Dnes si bez Internetu většina z nás neumí svůj život vůbec představit. Záleží však na tom, k jakému účelu se ona technika využívá. V lidských rukách je to zbraň. Lze ji použít pro blaho všech, nebo naopak k zotročení, dominanci a násilí. Zavrhněme nyní zneužívání Internetu a naopak se zamysleme nad tím, v čem nám může být nápomocný.
datový proud


Zdravá výživa na Internetu


Téma zdravé výživy je na Internetu přetřásáno den co den. Dokážeme si díky tomu snadno „vygooglovat“, co je třeba, což ušetří hodiny a hodiny namáhavého pátrání po těch správných informacích v tištěných zdrojích, nebo telefonickými hovory s odborníky. Při tom „googlování“ však také často narazíte na neseriózní zdroje, nebo na protichůdné názory, to se bohužel týká všech oblastí života, tedy i zdravé výživy.

Pojem zdravá výživa si mnozí z nás vykládají různě. Co je správné a co nikoliv, neplatí u každého stejně, musíme brát v potaz různé další faktory, které výběr vhodné stravy ovlivňují: Věk, pohlaví, genetické zatížení, současné stravovací návyky, pracovní styl sedavého nebo manuálního zaměstnání, krevní skupiny, klimatická pásma atd. Potýkáme se s různými směry, např. s filosofií čínské medicíny, makrobiotiky, vegetariánství, veganství, raw diety, … každopádně se lidé dnes o zdravou výživu zajímají v mnohem větším měřítku, než tomu bylo v 80. a 90. letech.

Ať už se orientujete jakýmkoliv směrem, internet pomáhá získat potřebné informace a rozhodnout se, jak se svým zdravím nakládat.
mobil a sešit


Vygooglujte si, co je třeba


Nedávno jsem zaslechl v prodejně zdravé výživy rozhovor seniora s prodavačkou, jak spolu řeší využití a zpracování červené loupané čočky. Dotyčný nastudoval na internetu tolik informací, že by o této zdravé luštěnině, co ji lze podávat i malým dětem, mohl vést sáhodlouhou odbornou přednášku. Internet zkrátka hýbe světem a trápí-li Vás nadváha, vězte, že se dá řešit poměrně snadno. Slyšeli jste například o potravinové pyramidě zdraví? O zastoupení obilovin, luštěnin, ovoce a zeleniny v každodenním jídelníčku? O zázračném působení ovocných a zeleninových šťáv? O tom, že je možné efektivně zhubnout, udržet si přirozenou váhu, přitom tělo dostatečně „vyživit“ a dožít se ve zdraví vysokého věku?  Zkuste si to „vygooglovat“!