Je na webu bezpečno?

Napadlo vás někdy, co se může dít na webu v momentě, kdy surfujete po internetu a webových stránkách? Patříte mezi lidi, kteří se neustále bojí a nejsou nikdy dost spokojení s ochranou, kterou jim poskytuje antivirový program? Patříte snad mezi ty lidi, kteří neřeší žádnou bezpečnost a myslí si, že se nic nemůže přece stát?
 full stack developer
Máme se bát?
Pokud procházíte webové prohlížeče, tak je potřeba si uvědomit jednu věc. Pokud někdo bude chtít, tak nás dokáže vystopovat, dokáže se podívat i na to, jaké stránky jsme navštívili. Vždyť se podívejte jen na příklad toho, když se někde podíváte například do internetového obchodu. Najednou na vás začnou na stránkách vyskakovat reklamy s konkrétním webem. Proč tomu tak je? Všechno je propojené, a to na internetu a webových stránkách funguje. Člověk se s tím musí smířit, jinak by nika nemohl. Není potřeba se přehnaně bát, jen je potřeba být opatrný. Každopádně si musíme uvědomit, že antivirový program je určitě důležitá věc. Zdůrazňuji, že bez toho by nikdo neměl na webové stránky chodit. Další možností ochrany je i volba anonymní stránky, která nezanechává žádné stopy v prohlížeči. Přehnaná bojácnost není nejlepší volbou. Jsou lidé, kteří několikrát kontrolují všechna možná zabezpečení, než vůbec otevřou webovou stránku, což mi přijde přehnané. Je potřeba být obezřetný, ale ne paranoidní. Existuje jedna oblast, kde člověk určitě musí být obezřetný. Napadá vás, kde by to mohlo být? Ano, jsou to různé erotické weby. Zde existuje opravdu velké potencionální riziko možného útoku viru na váš počítač. Zde rozhodně doporučuji ihned po návštěvě takových stránek udělat test počítače antivirovým programem. Člověk si musí dávat pozor, na těchto webech často číhá nebezpečí.
koule nad dlaní 
Co říci závěrem? Buďte na webových stránkách opatrní, ale nenechte svoji obezřetnost přejít do paranoidního stavu. Nepomůžete si, protože stejně vás může kdokoliv vypátrat. Zbytečně se budete nervovat, o tom život není. Při návštěvě určitých stránek si dávejte obzvláště pozor a ihned proveďte antivirový test. Nicméně to nemusí být jenom erotické weby, ale třeba web s on-line hrou.