Letní dobrodružství u vody

Kdo může, tráví horké letní dny převážně u vody. Jenže i ležení na dece a opalování může za nějaký ten čas omrzet. Pokud není nic pro vás hodinové opékání na rozpáleném sluníčku, okořeňte si svůj pobyt u vody a vyzkoušejte něco nového, zábavného a akčního. Sportovat se dá i u vody a je to mnohem větší legrace a zážitek. Navíc vám u toho nebude horko a tyhle aktivity zvládne každý.

šnorchlování dívky

·         Potápění nebo šnorchlování: potápění k vodě patří, pod hladinou můžete spatřit úchvatný podvodní život, spoustu krásných živočichů nebo si třeba vylovit pár mušliček. Kdo si netroufá potopit se celý do větší hloubky, může šnorchlovat. K tomu nepotřebujete nic než potápěčské brýle a šnorchl. Plavete sice pořád na hladině, nemusíte se tak ponořovat a přitom si užijete všechno, co se pod vodou skrývá.
dítě na prkně

·         Paddleboarding: tenhle sport se pomalu ale jistě stává velmi oblíbeným. Není totiž moc těžké se ho naučit. Jde o to, že stojíte na vodě na prkně, které je buďto nafukovací nebo plastové a odrážíte se pomocí pádla. Abyste mohli brázdit vodní hladinu na paddleboardu nepotřebujte vlny, můžete ho tak provozovat i v našich českých vodách. Zdá se vám těžké udržet se pevně na prkně, stát a odrážet se. Vůbec to není tak složité, jak se zdá, možná párkrát spadnete, ale jen co najdete ten správný postoj, dostanete se do toho. Nebojte se, tohle určitě zvládnete sami.

·         Jízda na kruzích a banánech: kdo byl u moře, jistě to tam viděl. Projet se na banánu nebo ve velkém kruhu ale už můžete i na našich přehradách a jezerech. A to je dobře. Tahle zábava totiž je hodně vyhledávanou aktivitou u vody. Vhodná je pro větší děti, ale také dospělé, kteří si ji mnohdy užijí ještě více než děti. Jízda v kruhu je bezpečnější ale ne tolik zábavná. Většinou táhne člun dva velké nafukovací kruhy za sebou. Oproti tomu jízda na banánu je opravdu adrenalinová ale také hodně srandovní. Představte si velká nafukovací banán, na který se posedá za sebou několik lidí, podle toho jak je banán velký, většinou je to ale šest míst. Člun vás táhne za sebou ve velké rychlosti, vy máte na sobě vestu a jen se držíte rukama. Téměř vždy se podaří někomu spadnout, ale nemějte strach. Řidič člunu se otáčí, když někdo spadne, uvidí to a zase se pro vás vrátí. Tuhle jízdu se zaručeně budete chtít zopakovat.