Vezměte děti do lesa!

Je období prázdnin a pokud máte děti, je pravděpodobné, že Vás budou dříve či později neustále obtěžovat s tím, že se nudí, že nemají co dělat a ať je někam vezmete. Nemusíte však vyhodit tisíce za aquapark či jiná jemu podobná zařízení, kde se navíc budete těsnat s X dalšími lidmi. Zajděte do lesa a vezměte s sebou i své děti! Vy se zrelaxujete a děti to bude bavit. Navíc Vaše peněženka alespoň nezaplaká.
 
Vstup do lesa nic nestojí a nemusíte kvůli němu jet několik hodin do cíle. Stačí jen zajít do lesa, který máte nejblíž.

učení v lese
 
Můžete po sobě házet šišky, hrát na slepou bábu, na schovávanou, či hru, „kdo první uvidí…“ a doplníte si určitou přírodninu či něco jiného, co lze spatřit v lese. Fantazii se vskutku meze nekladou a lesní prostředí je natolik podnětné, že Vás tam určitě napadne, co by se dalo dělat.
 mlha nad lesem
Nejen, že se děti vyběhají, budou mít pohyb na čerstvém vzduchu a zabaví se, mohou se ale také naučit poznávat různé stromy a jiné přírodniny nebo dokonce zvířata, pokud nějaká na své cestě potkáte. Výborný účinek má pobyt v lese zejména na děti s ADHD či obecně neposednější děti, jelikož tím, jak se vyběhají a unaví, budou poté soustředěnější a méně neposlušné. Les může být pro děti i sám o sobě velkým zážitkem, jelikož se velmi odlišuje od umělého domácího či školního prostředí, kde tráví většinu svých životů (tedy pokud nechodí do lesní školky – která se snaží propagovat důležitost zdravého pohybu na čerstvém vzduchu pro děti za téměř každého počasí).
strom přes vodopád
 
Pozitivní účinky bude mít les nejen na děti, ale i na Vás – je prokázáno, že pobyt v lesním prostředí snižuje stres a vyplavuje buňky, které bojují proti rakovinnému bujení. Les Vám tak může pomoci nejen psychicky, ale i fyzicky. Důležitý je sám o sobě i pohyb, díky kterému se Vám rozproudí krev a pořádně okysličí mozek.
 
Věříme, že se v brzké době vydáte i s dětmi do lesa a případně v nich probudíte vztah a empatii k přírodě.