Chcete vyčistit koberec?

Za starých časů se koberce čistily tak, jak už jsem to zmínil v perexu. Tedy srolovaly se v bytě, vynesly se na dvorek, tam se rozbalily, přehodily se přes klepadlo a začalo se do nich mlátit ze všech sil. A činilo se tak tak dlouho, dokud se z nich nepřestalo prášit. A jestli snad byla na koberci skvrna, musela pomoci voda nebo něco primitivního, co mělo do dnešní nabídky čisticích přípravků hodně daleko.
koberec se čtverci
Pak čas pokročil a klepat se přestalo. Protože se objevily vysavače, které tu více a tu méně efektivně dokázaly vycucnout to, co na ten který koberec napadalo, aniž by se při tom musel člověk dusit v mračnech prachu. A i nějaké ty nové čisticí prostředky přibyly.
A dnes? Postup čištění koberců je v moderní době už něčím docela jiným než kdysi. A to třeba i v tom, že už ani na luxování nemíváme náladu a čas, a proto sázíme na cizí služby. Na někoho, kdo se v tomto ohledu postará za nás.
A máme štěstí, že jsou takové služby snadno dostupné. Že se najdou i odborníci, kteří odvedou takovéto lidmi ne právě oblíbené činnosti za nás. A to daleko kvalitněji, než bychom to dokázali my, laici.
Pokud si tuto pomoc zjednáme, přijedou ti odborníci až k nám domů, nemusíme se tedy vláčet se svými koberci za nimi. Přijedou, obhlédnou situaci a podle potřeby pomohou i odsunout nábytek, který by mohl při čištění překážet. Pak zvolí vhodné přípravky a postup, jež prokonzultují se zákazníkem, a zjistí logicky i to, z jakého materiálu je to určené k čištění zhotoveno a jaký je původ a množství nečistoty, to aby práce probíhaly správně a efektivně.
červený koberec
Následuje hloubkové vysávání koberců profesionálním dvoumotorovým stojacím vysavačem s klepačem, extrakční čištění příslušnými stroji odpovídajícími druhu koberců nebo čalounění za využití dodatečných aditiv, možná i využití speciálních přípravků na výrazné skvrny, dočištění a kontrola s účastí zákazníka.
A je logické, že je takto vyčištěný koberec dokonalý. Dokonalejší, než jak by kdy mohl dopadnout ten vyprášený nějakou babkou na klepadle na dvorku.