Únikové hry se mění ve skutečnost

Velmi často se v případě oblíbených knih stává, že jsou předlohou k filmovému zpracování, aby se tak dostaly do širšího povědomí všech lidí.  Vzhledem k tomu, že se zdá, že četba je poněkud na ústupu, zaměřují se společnosti více na počítačové hry. Není již proto výjimkou, že i počítačová hra se stane předlohou filmu.

Počítačové hry byly, jsou a budou zřejmě vždy velmi populární možností trávení volného času, a to nejen pro děti a dospívající. Výhodou této zábavy je určitá anonymita, ale i možnost stát se na libovolnou dobu jakoukoli postavou a prožít dobrodružný příběh.

Poslední dobou se staly populárními také počítačové hry převedené do skutečnosti. Jedná se o tzv. únikové hry („escape room“, „exit room“), v nichž se dostanete do jedné či více místností a vaším úkolem bude během daného časového limitu z onoho uzavřeného prostoru odejít. Plníte přitom různé logické hádanky a rébusy, zapojujete naplno své logické uvažování. Danou hru nehrajete nikdy sami, ale vždy ve skupině přátel od 2 do 6 lidí. 

Při této kratochvíli počítejte s cenou okolo tisíce korun, ale není výjimka dostat se níž i o dost výše, vždy v záležitosti na skupině lidí a náročnosti herního terénu.

Tento druh zábavy už nenajdete jen v našem hlavním městě, ale i v různých krajských městech. Je jen na vás, zda se díky této hře přenesete do středověku do období vlády Karla IV. nebo budete pátrat po tajemstvích alchymistů během novověkého panování Rudolfa II. Nemusíte být ale znalci v oboru historie. Máte rádi dobrodružství po vzoru tajných agentů? I vy si přijdete na své a můžete se plně zabrat do přidělené mise.  Pokud se rádi bojíte a jste spíše vyznavači hororů, i pro vás tu bude nejedno povyražení.

Na své si přijde úplně každý. Možnosti se otevírají i těm, kteří touží vyzkoušet si atmosféru nedávné minulosti a přenést se do období komunismu do aktuálně hrozící studené války. Starší generace zavzpomínají a mladší si vyzkouší, jaké je to vzdorovat totalitnímu režimu a účastnit se tajných odbojových akcí.

Jedná se o velmi povedenou a zatím neotřelou zábavu, která spojuje malé kolektivy a nutí je odejít od televizních a počítačových obrazovek a trávit svůj volný čas mimo domov.