Sázka na kvalitní pracovní desku je jako výhra v loterii

Uvažujete, jak vybavit svou kuchyni tak, aby byla krásná na pohled, a zároveň aby se vám v ní co nejlépe pracovalo? Jestliže do své kuchyně pustíte kámen, pak toho jistě nebudete litovat. Můžete ho v ní využít na mnoho různých způsobů, nicméně mimo různých obkladů a barových stolků se ze všeho nejvíce hodí na pracovní desku a na takzvaná kuchyňská záda.

moderní lesklá bíločerná kuchyně

Pracovní deska do kuchyně je zásadním součástí každé linky. Právě na ní a na jejích vlastnostech záleží, jak dobře vám vaše kuchyně bude sloužit a jak se v ní budete cítit. Jedná se o rozlehlou plochu, která se jednoznačně projeví na celkovém estetickém dojmu z vaší kuchyně, a především o místo, kde se odehrávají veškeré procesy přípravy jídla. Takže pokud si do své kuchyně nechodíte pouze uvařit kávu, může vám taková pracovní deska z umělého kamene výrazně změnit život – tedy alespoň pokud jde o vaření.
Volba přírodního anebo umělého kamene výrazně rozšíří vaše možnosti, co můžete na desce vaší linky podnikat. A také vám usnadní následný úklid – hned si povíme proč:

pracovní deska z mramoru

Kamenná deska vám nabízí vysokou odolnost – aniž byste se báli jejího poškrábání, můžete přímo na ní krájet, řezat anebo sekat potraviny anebo i cokoli jiného. Ovšem nemusíte se bát ani jiných nepříjemných vlastností, jakými pracovní desky často trpí – na pracovní desce z umělého kamene můžete bez problémů používat i barvící a silně aromatické pochutiny, ke kterým patří například ocet anebo agresivní ovocné šťávy. A jestliže se vám někdy stalo, že jste si zničili desku tím, že jste na ni omylem odložili rozpálený pekáč z trouby, tak to už vám nyní nehrozí. Umělý kámen velice dobře snáší prudké změny teploty, takže ani něco takového na něm nezanechá ani tu nejmenší stopu.
Jak je tedy jasně vidět, tak dobře zvolená pracovní deska výrazně rozšíří vaše možnosti využití kuchyňské linky.