Radost, ale i starost

Nabízí se to jako snadné řešení. Bazén má dnes skoro každý, tak proč si jej nepořídit také. Je to vhodné místo na relaxaci nebo případné zchlazení. Stačí mít dostatečně velkou zahradu, potřebné finance a zavděčíme se nejen sami sobě, ale zejména menším členům rodiny.
Bazén není ovšem pouze zábava. Vyžaduje nespočet úkonů k jeho udržování. Pokud nejsme schopni žádnou údržbu dodržovat, můžeme se osvěžení letních dní rovnou vzdát.
plavat pod vodou.jpg
Při koupi bazénu nemůžeme uvažovat pouze o investici do samotného bazénu, ale potřebujeme několik doplňkových, avšak zásadních produktů. Ty nám napomůžou zajistit stále čisté a příjemné koupání. Pokud však pravidla dodržovat nebudeme, voda nám může způsobit závažné zdravotní problémy.
Jako jedno z nejzásadnějších budeme potřebovat chemii proti vzniku bakterií. V dřívějších dobách se za tímto účelem používal chlór. Ten však způsobuje nepříjemné podráždění oční sliznice, a také vysušuje pokožku. Koupání v takovém bazénu je pro osoby se zdravotními problémy nemyslitelné.
Dnes se naštěstí již na trhu setkáváme s výrobky na přírodní bázi, které tolik nezatěžují jak životní prostředí, tak i samotný organismus člověka.
Jako další nesmíme zapomenout na bazénový vysavač, který čistí vodu od usazenin a nepořádku. Také zabraňuje zachycení řas na dně.
Za zmínku také stojí plachta, která brání průniku nečistot na hladinu bazénu. Zejména pak listí v pozdnější části roku.
odraz světla.jpg
V rámci zajišťování kvality vody musíme myslet na její vyváženost. Nestačí pouze tedy vodu napustit a vlít chemii, ale je také třeba hlídat její ph. Pokud je voda příliš zásaditá může způsobit vyrážku, v opačném případě pak nebezpečné pálení. Navíc nevyvážená hodnota vody může vyrušit účinky chemické dezinfekce.
Bazén nám nabízí spoustu zábavu a odpočinku od horkých letních dnů, je třeba se o něj náležitě starat. Na oplátku vám poskytne nespočet hodin zábavy.