Nejsme národem lenivců

Češi dokáží být někdy pěkní peciválové. Poměrně mnoho volného času tráví doma u počítače a televize. Dobré papání a pohodička, to se líbí mnohým z nás.
Rozhodně ovšem nejsme národem lenivců. Češi všech věkových kategorií tráví mnoho času sportováním, což je úžasné. Zejména pro rodiny to přináší úžasný potenciál, protože rodina, která tráví společně čas sportováním jednak tráví plnohodnotné a krásné chvíle a jednak drží tak nějak více pohromadě.

Sociologové dokonce zjistili, že rodinné sportování výrazně minimalizuje riziko problémového chování pubertálních dětí. Děti v tom věku hledají způsob, jak se distancovat od rodičů a neexistuje snad způsob, jak si k nim v té době najít cestu. Jedním z mála způsobů, jak udržet vzájemnou komunikaci i v tomto složitém období, je právě společné sportování a tím i společné zážitky.
 

Sportovat je blahodárné

Sport ovšem má také celou řadu dalších výhod. O zdravotních aspektech netřeba mluvit, každý si zajisté vzpomene na svého lékaře, který apeloval na vhodné pohybové aktivity. Vhodné pohybové aktivity potřebují úplně všichni, děti, dospělí a dokonce i senioři. Sport ovšem nepůsobí blahodárně jen na naše tělo, ale také na naši duši. Představuje skvělou prevenci proti depresím, stresu či syndromu vyhoření. Sportováním se totiž uvolňují takzvané hormony slasti. Není tedy divu, že množství lidí odpočívá nebo se uklidňuje právě aktivním sportem.
 

Investovat do bezpečí

Samozřejmě sport přináší i určitá rizika spojená s poměrně častou úrazovostí nebo i zdravotními riziky. Z tohoto důvodu je zapotřebí, abychom si uvědomili, že pokud lze úrazy nějakým způsobem eliminovat například prostřednictvím vhodného vybavení nebo výstroje, měli bychom to udělat. A to samozřejmě i za cenu, že to bude vyžadovat z naší strany určitou investici. Je třeba si ovšem uvědomit, že se jedná do investice do zdraví. Takže místo tenisek kvalitní tretry, místo elasťáků cyklistické kalhoty. V tomto ohledu se totiž rozhodně nevyplácí šetřit.