Koně nadevše

Jezdectví je opravdu krásný a však velmi drahý sport. Nese s sebou ovšem opravdu mnoho krásného a to především to, že můžete být naprosto spjatí s němou tváří a být neustále v přírodě, na čerstvém vzduchu, kam na vás nemohou žádné starosti a povinnosti z práce. Každý nadšenec do tohoto sportu se určitě nikdy nezbavil toho velkého snu si jednou pořídit vlastního koně. Bohužel to není jen tak a obnáší to hodně starostí a povinností, které jsou každodenní.

uzdička

  • Každý den musíte dojet zkontrolovat svého čtyřnohého partnera, jestli má dostatek vody a vyčistit mu jeho stání či ohradu. Samozřejmě něco jiného je, pokud máte zvíře hned u baráku, pak to máte už úplně jiné grády.
  • Platit pravidelnou návštěvu veterináře a kováře. A ono i to krmení a ustájení v nějaké stáji není něco zrovna nejlevnějšího.
  • Vybavení pro jezdce i koně. Samozřejmě není vždy všechno nutné mít to nejlepší a nejznačkovější. NA čem ale rozhodně nemůžete šetřit je vybavení pro koně samotného. A to především při výběru sedla či uzdečky. Samozřejmě záleží jestli budete jezdit anglicky nebo ve stylu westernu. Westernové uzdečky a vybavení obecně se často vyrábí z kvalitnějších kůží, což vás zase za vyšší cenu odmění svou dlouholetou výdrží. Pro jezdce začátečníka postačí nějaký pár gumáků a pohodlné kalhoty. Na co ale nikdy nezapomínejte je jezdecká helma! Nikdy nevíte, kdy se něco stane a můžete být ihned na zemi. Proto si chraňte svou hlavu a celkové zdraví.

uzda

  • Musíte za svým miláčkem opravdu za každého počasí, což někdy v mrazivých zimních večerech není nic příjemného a to hlavně proto, že je tma už někdy kolem čtvrté hodiny odpolední. Ovšem to je na tom zároveň i to nejvíce krásného, neboť můžete být každý den ve spojení s přírodou a vyčistit si tak dokonale hlavu od veškerých problémů z běžného životního shonu.