Barevná podzimní nadílka děti láká ke zkoumání a výtvarnému tvoření

Větrné podzimní počasí je tu, a hned v prvních zářiových dnech na nás udeřilo v plné síle. Teploty mnohde klesly pod bod mrazu a po ránu se citelně ochladilo. Teplé slunné dny, které jsme mohli trávit bez omezení venku, jsou pryč, a třeba právě i vy nyní uvažujete nad tím, čím zabavíte své děti, když bude váš pobyt ve venkovním prostředí už přeci jen poněkud omezený a čím dál, tím více času budete trávit doma.
kaštany jedlé

Všechny matky na rodičovské dovolené, a zdaleka nejen ony moc dobře ví, že když vyrazí s dětmi ven, prospěje to všem v mnoha ohledech.

Děti, které tráví dostatek času pohybem na čerstvém vzduchu, bývají zdravější a odolnější k různým chorobám.

Venku děti vybijí přebytky své energie a večer už je snadno uložíte ke spánku.

Navíc, venkovní prostředí je mnohem více podnětné, ať už vyrazíte do parku, na zahradu anebo do lesa, který máte kousek za domem a nemusíte tak složitě vymýšlet žádnou zábavu.

Ve zkratce řečeno, možnost trávit s dětmi co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu je doslova požehnáním jak z hlediska zdraví, tak z hlediska vašeho pohodlí, neboť se tam děti zabaví a patřičně unaví naprosto samy.
podzimní listí

Jenže, co podniknout nyní, když je příjemné počasí to tam?

Nevěšte hlavu! I když je jasné, že nyní již od rána do večera venku nezůstanete, právě podzimní krajina nabízí daleko pestřejší paletu podnětů a zábavy, než by se mohlo na první pohled zdát.

Všude okolo je teď spousta jedlých plodů, ale i různých suchých přírodních materiálů jako jsou kaštany, žaludy, šišky, bukvice, a samozřejmě také barevné listí, a ještě mnoho dalšího skvělého materiálu. Proto neváhejte a tuto podzimní nadílku využijte ve svůj prospěch. V průběhu venkovní vycházky tak můžete s dětmi nasbírat celou řadu úžasných úlovků, které jistě zaujmou jejich pozornost. Vezměte si s sebou na vycházku košík anebo tašku, kterou jimi naplníte. Doma můžete všechno prozkoumat a samozřejmě využít k výtvarnému tvoření, které všechny děti milují!