Zažijte svět po tmě

Slepí lidé to mají v životě opravdu velmi těžké a je důležité, abychom my, kteří jsme do vínku dostali malinko víc, abychom se k nim chovali s úctou a patřičně je podporovali, pokud to naše možnosti dovolují. V posledních letech se rozmohl velký fenomén toho, že právě tito handicapovaní lidé pořádají zajímavé akce pro veřejnost, aby pochopili jejich svět o trošičku více a ukázali jim, že i bez zraku zvládají opravdu bravurní věci. Co přesně za pobyt ve tmě můžete prožít?

svíčka ve tmě

  • Výstavy. V Praze a možná i v jiných větších místech se objevila takzvaná výstava po tmě a jak už název napovídá – je opravdu celá ve tmě. Je to něco naprosto nevšedního, neboť vás provádí osoba, která takto vidí celý náš svět a to každý každičký den. Je to něco naprosto nepředstavitelného, ale tito lidé jsou mnohdy mnohem zručnější než my a umí si ten život užívat tak nějak více naplno a z ničeho si nedělají těžkou hlavu. Často jsou doprovázeni nějakými vycvičenými psy, kteří jim dělají dokonalou společnost na každém jejich kroku.
  • Kavárny. Tady jde už o opravdu luxusní zážitek. Protože se z ničeho nic ocitnete v naprosté tmě, ve které nevidíte nic. Ani sebe menší náznak obrysu postavy. A co víc? Dokonce budete obslouženi lidmi, kteří žijí svůj život ve tmě už od narození. Zní to tak trochu bláznivě, ale bude překvapeni, jak jsou tito lidé schopní se o sebe postarat a zvládají naprosto běžné činnosti, které si my neumíme přestavit dělat se zavázanýma očima. Vychutnejte si tedy svou pravidelnou odpolední kávu tak trochu netradičně. Kromě dobrého jídla v žaludku budete odcházet s dobrým pocitem v srdci, protože jste podpořili něco, co má smysl a co je důležité podporovat.

pobyt ve tmě

Měli bychom být vděční každý den za to, co všechno máme a vážit si svého zdraví, neboť je to ta nejcennější věc, co máme a měli bychom se k němu podle toho také chovat.