Zabaleno – chráněno

Pro přepravu a uskladnění zboží se využívají různé pomůcky, které tuto činnost zjednodušují. Jednou z takových nezbytností jsou například palety. Díky nim je manipulace s objemnými balíky mnohem snazší. Dalším pomocníkem, díky kterému je skladování a přeprava bezpečnější, je takzvaná stretch fólie.
stoh balíků

§ Ta má za úkol ochránit zboží před vlhkostí, případnými nežádoucími pachy, a především před znečištěním.
§ O bezpečnost se stará tím, že se díky ní balíky na paletě neposouvají.
Práce se stretch folií není nikterak složitá. Není zapotřebí ji ani kombinovat s žádným dalším materiálem – například lepící páskou. Tato ovinovací fólie se velice snadno přizpůsobí jakémukoliv druhu baleného zboží tím, že krásně přilne na jeho povrch. Je tedy vhodná k zabalení a následné ochraně nejen celého balíku na paletě, ale i k balení kusového zboží, které je určené k přepravě. Zabrání jak rozsypání zboží při manipulaci, tak ho i spolehlivě ochrání před veškerými vlivy počasí. Není však vhodná na křehké zboží jako konečný ochranný obal. Fólie je průhledná, tudíž není problém například s pozdější orientací ve skladových prostorách.
balení krabice

Při práci pomůže odvinovač

Šíře ovinovací neboli stretch fólie je půl metru, což je považováno za ideální rozměr. Průtažnost se uvádí v hodnotě až sto padesáti procent. Tloušťka tohoto produktu je dvacet mikronů.
o Fólie je vyráběna jako
a) transparentní – průhledná
b) v černé barvě– neprůhledná.
Zejména pro potřeby pracovníků přepravních společností a expedičních skladů je konstruován ruční odvinovač, který pracuje na bázi ložiska – dva kuželovité díly z tvrzeného plastu, které jsou instalovány naproti sobě a otáčejí se. Nejen, že se tímto způsobem usnadní manipulace, ale také si pracovník chrání prsty před nepříjemným spálením.