Velikán filmové hudby

Enio Morricone je slavný filmový skladatel. Jeho hudba patří do zlatého fondu kinematografie, stejně tak mezi klasiku současné hudby. Možná některým z Vás nic neřekne jeho jméno, ale když vyslovíme názvy některých filmů nebo seriálů, vybavíte si typicky podmanivé melodie, které nelze zapomenout.
Tak třeba Tenkrát na západě, Kill Bill, Chobotnice,  Profesionál, Mise. Jsou to desítky filmů a seriálů, kterým vtisk významnou část jejich identity. Pro jeho tvorbu představovala zásadní zlom  spolupráce s režisérem Sergiem Leonem.
 
Kromě Oscara za hudbu získal Morricone ještě několik cen Grammy a dva evropské Oscary EFA.
 
On sám se ke své práci filmového skladatele vyjadřuje ve veliké pokoře jako o službě, kde skladatel na rozdíl od své vlastní tvorby nemá až tolik prostoru pro svou vlastní invenci, protože nesmí kvůli toho upozadit dílů tvůrců. Naopak tvůrcům má napomáhat k tomu, aby hudba a film spolu dokonale ladily. I díky tomuto přístupu je jeho filmová hudba tak geniální.
 

Nenechte si ujít zimní koncert

Ennio Morricone oslaví napřesrok devadesát let. Přesto i nadále neúnavně pracuje. Se symfonickým koncertem koncertuje po celé Evropě.
 
Nevyhýbá se ani našemu hlavnímu městu Praze. Poprvé zde vystoupil v roce 2011 a poslední tři roky vždy v únoru koncertuje také v Praze.  Lístky na jeho koncert bývají už před koncem roku beznadějně vyprodané.
 
Zúčastnit se koncertu Ennio Morriconeho představuje opravdu hluboký umělecký zážitek. Orchestr čítá přes 200 členů a hudební dojem proto je skutečně velkolepý. Pokud hudbu tohoto velikána rádi posloucháte třeba v klidu domova, nebo si ji pouštíte v autě, určitě si dopřejte krásný dárek a rezervujte si lístky na jeho únorový koncert v O2 aréně. Myslete na to, že už Vám nezbývá mnoho času, vstupenky již brzy nemusí být pro velký zájem k dispozici.