Snižte hluk i vznik tepla na minimum

Přemýšlíte, jakým efektivním způsobem dělit kovové trubky nebo třeba profily? Pokud vám nevyhovují způsoby, kterými to dělá do současné doby, možná byste ocenili něco lepšího. Velmi zajímavou alternativou jsou pilové kotouče, které mají tu výhodu, že se otáčí zpravila pomalu. Díky tomu nedochází k takovému vzniku třísek, jisker a také hluku. Navíc práce je celkově preciznější. Je však důležité vybrat takový pilový kotouč na kov, který bude vyhovovat vašim požadavkům a hlavně možnostem stroje.
S výběrem si můžete nechat poradit nebo můžete postupovat podle toho, co uvádí výrobce vašeho stroje. Právě tak nemůžete udělat chybu. Není od věci však postupovat i dle rad někoho zkušenějšího, kdo vám může navrhnout vhodný rozměr nebo další vlastnosti, které se s tímto nástrojem přímo spojují.
řezání oceli

S vhodným nástrojem k preciznímu řezu

Je logické, že s tímto nástrojem nemůžete dosáhnout jakkoli vysoké přesnosti, ale pro klasické použití to bohatě stačí. Když k tomu přidáte nějaký ten um, který je při řezání třeba, máte z toho technologii, která je spolehlivá, jednoduchá a levná.
Pokud nahlédnete do sortimentu, uvidíte tam hned několik různých pilových kotoučů. V základě se však odlišují následující typy:
– Jemnozubé
– Hrubozubé
– Polohrubozubé
– HSS
– Segmentové
řezání velkým kotoučem
Sortiment je velmi bohatý, navíc není třeba omezovat se jenom na skladové zásoby. Některé firmy nabízí i výrobu kotoučů na míru, což oceníte zejména v případech, kdy máte náročnější požadavky. Proto je třeba uvažovat a myslet na to, jaké budete mít na tyto nástroje požadavky. Pokud si myslíte, že by vám postačil nějaký základní nástroj, můžete jej zvolit. Nezapomínejte však na individuální možnosti, které jsou vám k dispozici. Pro řezání různých kovových profilů je možné využít různé kotouče, které vám pomohou dosáhnout efektivnějších řezů.