Ochrana bazénové plachty se nesmí podcenit

Pokud ani vy nechcete zaostávat a jít tak trochu s dobou, jistě se přikloníte k možnosti pořídit si zahradní bazén, ve kterém si letní období užijete více než na veřejném koupališti. Výběr samotného bazénu závisí na mnoha faktorech a konec konců jsou důležité i vaše nároky na jeho velikost nebo samotnou údržbu vody.

Co je však nezbytné je i to, do jaké míry ochráníte vaši bazénovou plachtu a postaráte se o to, abyste si životnost vašeho bazénu prodloužili na řadu let a neměli jste ho pouze jedno letní období.
V případě, že si zvolíte nadzemní bazén, a to i ten nafukovací, ochránit ho můžete tím způsobem, že si pořídíte podložku pod bazén, která je opravdu k nezaplacení.textura vody

S geotextilií budete spokojeni

Materiál zvaný geotextilie vám pomůže do velké míry bojovat s nešvary, které by vás potkaly v případě, že byste vaši nádrž umístili volně na zemský povrch. Obzvláště, pokud ho umístíte na travnatý povrch, můžete se setkat s růstem vegetace, která může dno vaší bazénové plachty výrazně poškodit.
Geotextilie nepropustí žádný plevel, díky silnému materiálu odolá i možnému výskytu kořenů a váš pobyt v bazénu a veškeré dovádění udělá luxusnějším.potápení pod vodou

Ušetříte s ní peníze

Podložka pod bazén je finančně nenáročnou položkou, která se vám do budoucna může vyplatit především z ohledu na životnost vašeho bazénu.
Pokud ji budete vlastnit, můžete si být jistí, že odolá veškerému tlaku, který na dno vaší nádrže vyvoláte, v neposlední řadě i výskytu plísní a tvorbě bakterií a zabrání jeho poškrábání a opotřebení.
Je důležité hledět na údržbu vaší nádrže i z tohoto pohledu a nezaměřovat se pouze na to, v jakém stavu se nachází vaše voda. I díky tomu, že nebudete lhostejní vůči povrchu, na který jste ho umístili, vám může posloužit řadu let v nepoškozeném stavu.

Správné použití

Předtím, než podložku pod bazén umístíte na (jakýkoliv) povrch na vaší zahradě, je nutné terén srovnat a vysypat jemnou vrstvou písku. Docílíte tak nejlepší přípravy na vaši koupací sezónu, kterou i díky ní můžete odstartovat v plném proudu.