Dobrá rada, která potěší vlastníky záznamu v registru

Získat zápis v registru je hračka. Skoro by bylo možné uspořádat soutěž o jeho nejabsurdnější podobu. Také patříte k těm, kteří nemají nárok na hypotéku v bance jen proto, že jste se opozdili s platbou za sociální pojištění? Pak byste se do takové soutěže jistě mohli přihlásit!
Nicméně cílem tohoto článku je podat pomocnou ruku těm, kteří zoufale potřebují půjčku a v bance se k nim otočili zády. Respektive jde o to, dát takovým lidem dobrou radu: nezoufejte a vyrazte do nebankovní společnosti pro nebankovní hypotéku bez registru!

náčrt zlatých mincí.png

Právě hypotéky bez registru jsou tady pro všechny lidi, kteří mají nějaký zanedbatelný, a možná i trochu významnější zápis v registru a potřebují půjčku. Ovšem pozor, bylo by mylné se domnívat, že když požádáte o hypotéku bez registru, tak se nikdo nebude zajímat o to, jak si váš registr stojí, ať už jde o ten bankovní či nebankovní. Ba naopak – i v takové situaci si poskytovatel půjčky váš registr důkladně prověří. A bude se v první řadě zajímat o to, jak je váš zápis významný. Ovšem pokud shledá, že na vaši schopnost splácet nemá žádný vliv, pak můžete požadovanou půjčku bez potíží získat. S hypotékou bez registru je možné přimhouřit oko nad všemi malými, ale třeba i nad významnějšími zápisy.

bankovka a mince.jpg

V každém případě i u hypotéky bez registru platí to, co u všech ostatních nebankovních hypoték – můžete je mít doma pod střechou, když naplníte podmínky pro jejich získání. Naštěstí jsou pouze dvě – stačí, když se za úvěr zaručíte nemovitostí v odpovídající hodnotě, a když budete mít dostatečný příjem pro splácení úvěru.
Ovšem i zde existují zadní vrátka pro lidi, kterým by výše uvedené podmínky mohly dělat nějaké potíže. Jestliže máte problém s nízkou bonitou – sežeňte si ochotného spoludlužníka. Pokud vás tíží ručení nemovitostí, budete potřebovat ochotného spoluručitele.