Klid a soukromí

Právě jste koupili, zdědili nebo jiným legálním způsobem získali dům se zahradou, ale pořád si říkáte, že tu něco chybí nebo naopak přebývá?

Možná, že tím, co je tu na obtíž, je
–         zvědavost sousedů na nové spolubydlící, která však ani časem neopadá
–         nebo příliš frekventovaná silnice, poblíž domu.

Nemusíte přemýšlet o tom, že byste dům prodali a odstěhovali se na nějaké klidnější místo. Podle všeho budou všude nějaké nedostatky. To byste museli jezdit s maringotkou, abyste mohli neustále hledat to správné sídlo.
Stačí si s nepříjemnou situací poradit a zjistit, co to tu tedy chybí.

Správná volba

Nejlepší cesta k ochraně Vašeho soukromí nebo utlumení hluku ze silnice a ulice, je vybudovat živý plot. Rostlin, které se na to hodí, je opravdu nepřeberně. Většinou nemají větší nároky na místo, kam je vysadíte. Ty nejznámější jsou například následující.

1)      Mochna křovitá – dorůstá výšky necelého metru. Po celé léto, vlastně až do prvních mrazíků, se budete těšit z jejích žlutých kvítků.
2)      Hlohyně šarlatová– hodí se, pokud se k Vám snaží dostat sousedův neodbytný pejsek. Keř je totiž trnitý. Tento neopadavý keř má na podzim krásné oranžové plody, které se podobají jeřabinám. Pokud máte děti, nemusíte mít strach, bobule nejsou jedovaté.
3)      Ptačí zob– je dobré ho zvolit, pokud je Vaším problémem blízká silnice. Dobře snáší i posypovou sůl.

Jen nic nepřehnat

Jestliže je ale hlavním důvodem, výsadby živého plotu, opravdu zvědavost sousedů, kteří mají ještě ke všemu vyšší dům, s okny na Vaši stranu, je potřeba být nekompromisní.

Vysaďte si tis červený.
·        Tento jehličnan dorůstá výšky až deseti metrů.
·        Jen nevím, jestli v tuto chvíli nezačnete být na obtíž svým sousedům, pro změnu, zase Vy.
·        Budou si zanedlouho připadat jako na okraji hustého lesa.
·        Tak pozor, aby nepřistavěli ještě jedno patro.