Galerie v Tančícím domě

Informace o konání výstavy slavného architekta, k jeho nedožitým osmdesátým narozeninám pod názvem JKOK, vás konečně uvede dovnitř té úžasné stavby v centru hlavního města. Výstava je umístěna ve třech poschodích a součástí vstupenky je i výjezd výtahem na jeho střechu.

Tam je umístěna vyhlídka. A rovněž příjemná kavárna, ze které si vychutnáte pohled na řeku a všechny historické budovy okolo. Pokud vám bude přát počasí a bude slunečno, ze střechy Tančícího domu přehlédnete celé město. A zblízka si prohlédnete drátěnou korunu, která je umístěna na vrcholku stavby.

 

S nádhernou vyhlídkou na město

 
V přízemí budovy svoji prohlídku začněte. V ní jsou umístěny nejznámější návrhy staveb tohoto architekta. Dokonce je tam umístěna i maketa knihovny, která  měla stát v hlavním městě. Osud ji však nepřál a autor se už realizace její stavby nedožil. Po schodech se dostanete do prvního poschodí, ve kterém jsou architektovy návrhy, které byly realizovány v mnoha zemích.

Jeho rukopis je inspirovaný říší zvířat, oblé tvary připomínají mořské tvory. Nádherná maketa letního sídla, které je umístěno zavěšením nad moře, nadchne všechny návštěvníky. Třetí část výstavy je v suterénu. V ní jsou umístěny fotografie z dětství, rodiče, kteří se oba věnovali umělecké činnosti a vytvořili tak tvůrčí prostředí pro jeho vývoj. 

Tam se s výstavou rozloučíte a domů si odnesete vzpomínku na vzácného člověka, který celý svůj život zasvětil hledání nových forem v architektuře. Uvědomíte si, že na sebe vzal těžký úkol. Jít cestami, kterými před ním nikdo nešel. A nenechat se odradit. Protože těch, kteří nikdy nic nevytvořili, ale dokážou jenom kritizovat nápady druhých, se najde vždycky dost. Snad se v budoucnu najdou tací, kteří jeho práci docení a jeho projekt knihovny bude realizován.