Když správně jíme, tak nepřibíráme!


Pravidelně sportujeme, nepřejídáme se, ale přesto tak nějak plíživě přibíráme. Kde je chyba? Je potřeba zaměřit se také na to, co jíme!

Zdravéstravování je pro náš organismus nejvhodnějším způsobem, jak zbytečně nepřibírat a ušetřit si následné starosti s hubnutím. S dostatkem pohybu a úpravou jídelníčku, do kterého přidáme vhodné produkty , se nám to jistě podaří! Na co důležitého při tom nesmíme zapomínat?

zelenina

Dodávat energii
Správným rozhodnutím je samozřejmě věnovat se nějaké pohybové aktivitě. Udržujeme se fit, spálíme kalorie. Je ale potřeba také myslet na jejich správné a pravidelné doplňování. Při udržování hmotnosti doplňujeme rovnoměrně. Když potřebujeme něco shodit, tak při doplňování něco ubereme. Ovšem rozhodně nezkoušíme hladovět!

Jíst zeleninu i bílkoviny
Zelenina nám při zdravém stravování hodně pomáhá a poskytuje opravdu pestrý výběr druhů. Nejlepší je konzumovat čerstvou (pomáhá lidem, co potřebují stále nějaké svačinky, stačí mít pár kousků po ruce), ale lze z ní připravit mnoho výborných vařených jídel. Je ovšem potřeba počítat s tím, že pokud zeleninu jíme samotnou, hlad se dostaví brzy! Vhodné je doplnit ji bílkovinami. Například masem, sýry a vejci, ale také se k ní hodí ořechy a semínka!

Mlsat sladké jen ráno
Když máme sladké rádi, netrápíme se zbytečně výčitkami a občas si ho dáme. Když to nepřeháníme s množstvím a k našemu životnímu stylu patří pohyb, neměl by to být takový problém. Ale jíme ho ráno. Dopřejeme si sladkou snídani!

goja

Jíst přílohy
Dobrým nápadem není vynechávání příloh u oběda. V této době jsou nějaké ty sacharidy v podobě brambor, těstovin či rýže naše tělo potřebuje. Pokud jsme v „hubnoucím režimu“, je vhodnější vynechat je spíš večer. Večeříme nejpozději 3 hodiny před spaním, abychom našemu tělu poskytli dostatečný čas na zpracování potravy!