Jak vybrat pouzdro nebo kryt na mobil Huawei

Vždy jde o kompromis

Opatřit si kryt na mobil, který by splňoval veškeré náročné požadavky, je mnohdy obtížnějším krokem, nežli volba samotného telefonu. V maloobchodní síti totiž existuje obrovské množství různých variací pouzder, krytů a bariér, žádný z nich však není naprosto ideální a vždy jde o určitý kompromis. Ochranné prvky se zaměřují na osobitý styl, design, způsob využívání přístroje, četnost práce s displejem, ukládání do tašky, kapsy nebo kabelky a tak se mnohdy podobá nákup pouzdra hledání jehly v kupce sena.
Optimálním řešením by zřejmě bylo, kdyby byly všechny telefony zhotoveny z nerozbitného a nepoškrabatelného skla nebo fólie, a které při pádu na zem nezaznamenají žádnou újmu. S ničím takovým však v dohledné budoucnosti nelze počítat.

ochrana mobilu

Flipové pouzdro

Nejvyhledávanějším typem pouzder pro chytré telefony https://www.modnimobil.cz/obaly-na-mobily-huawei-83 je flipové provedení. Někdy se mu také říká „kniha“. Jestliže používáte telefon často, neustále jej vytahujete z tašky nebo z kapes, a zároveň tím hrozí pád přístroje na zem, sáhněte buď po kombinaci tvrzeného skla se zadním pevným krytem, anebo využijte obvyklé a spolehlivé řešení zabalení telefonu do „flipových desek“.
Flip je nejoblíbenějším pouzdrem už jen z toho důvodu, že kombinuje eleganci, osobitý styl a zároveň dobře výrobek chrání před nečistotami, úderem při pádu a poškrábáním při manipulaci z jakéhokoli úložiště. Poslouží při náhodném vypadnutí z rukou a mívá uvnitř záložky na vložení bankovek, platebních karet, záznamových papírků, dokumentů apod.
Vyrábí se buď jako univerzální provedení bez zadního výřezu na čočku fotoaparátu, kdy stačí pouze změřit úhlopříčku přístroje, anebo jsou to speciální kryty podle typu telefonu s přesnou polohou výřezu pro objektivy foťáku.

silikonové pouzdro

Silikonové pouzdro

Tento typ plní základní funkci, tzn., že se při pádu na zem telefon nepoškodí a nepoškrábe. Jeho výhodou je určitá flexibilita, kdy se snadno a rychle kryt vymění za jiný. Vyrábí se z tvárného polyuretanu anebo ze silikonu a mohou být jak transparentní, tak i v různobarevných variacích s potiskem. Vyžadují však řešení na míru, tedy musí jít o přesný název telefonu, aby pasoval jak rozměrově, tak i přes výřezy na optiku fotoaparátů.