Dřevo jako venkovní pochozí plochy? Proč ne?

Pokud jste zastánci tradičních materiálů při jejich použití v exteriéru v blízkosti vašeho domu, nabízíme jeden z nich, a tím jsou stále žádaná terasová prkna, která při správném položení a následném ošetření impregnací poslouží stejně dobře, jako dlažby. Velmi dobře je také využijete do japonských zahrad, jako spojovací chodníčky, nebo opalovací plochy u bazénů. Právě zde se dokážou nevtíravě přizpůsobit upravenému terénu a dokonale splynout s přírodou.
figurky řemeslníků
Vybírat můžete jak z exotických dřev, pocházejících z Malajsie, Indonésie a Afriky, která jsou sice zajímavá svojí kresbou a tvrdostí, ale pro evropské podmínky doporučujeme raději sáhnout po prknech pocházejících z evropských, popřípadě sibiřských dřevin. Ty totiž reagují na naše sušší a mrazivější klima daleko přirozeněji a také u nich nedochází k trhlinám právě v důsledku působení mrazu, jako se tomu často děje u jejich exotických protějšků. Z naší nabídky vyberete například borovici severskou, modřín sibiřský, v lehce načervenalém odstínu, a dále takzvanou termo borovici, která prošla speciální vysoušecí a tepelnou úpravou tak, aby změnila pozitivně vnitřní strukturu dřeva, a to pak lépe odolávalo slunci, vodě, sněhu a mrazu.

listy na prknech

Prkna, která dodáváme jsou drážkovaná pouze z jedné strany, takže se nabízí i další možnosti při jejich využití (obklady venkovních stěn saun, výroba zahradního nábytku). Pro dokonalou pokládku terasy doporučujeme zároveň objednat také podkladové hranoly, nerezové vruty a montážní plastové T-klipy, které drží prkna od sebe ve vzdálenosti 5 mm. Dokonalému vzhledu terasy přispěje i olej, který nabízíme ve čtyřech různých odstínech. Jeho použití je velmi důležité z hlediska ochrany dřeva, ale kromě toho také dá vyniknout struktuře kresby.

Dodejte vaší zahradě prvek, který je přirozený, tradiční a krásný!