Betonová dekorace


Kdyby někdo před pár lety řekl, že si udělá betonovou stěnu nebo snad funkční výrobek například mísu nebo lis na citrusové plody, tak by mu nejspíš nikdo nevěřil. Ale to stejné by bylo i v oblasti samotných žárovek, také by byl takový člověk pro ostatní blázen, kdyby jim ukázal dnešní LED osvětlení. Je vidět, že technologie se rozvíjí a přináší lidem novinky, které jsou naprosto ojedinělé, originální a jedinečné. Ano přesně to výrobky z odlehčeného betonu jsou. Nenajdeme je běžně v obchodních domech, ale jsou vytvořeny pod rukou někoho, kdo jim svým způsobem dal duši. Pod jeho rukama ožijí a přináší ostatním radost, ale zároveň se dají i prakticky používat.

betonové světlo

Světlo, které působí velmi příjemně

Je pravdou, že dnes se dá pořídit velké množství žárovek, které mají různé odstíny denního světla, tudíž je to vysloveně taková hra se světlem. Ale když se vloží do betonového světla, tak rázem ožije a vytvoří velmi příjemnou atmosféru. Přes den je tvar sice zajímavý, ale samotné světlo mu vneslo nádech kouzla a romantiky. Když je plně uzavřené, tak dno ještě nějakým zázrakem po zhasnutí svítí. Ono to zase není žádné velké kouzlo, jen na dně má betonové světlo fotoluminiscencí prášek a to je jeho práce. Uvnitř je normální objímka na klasickou žárovku se závitem E27. Což je ten větší závit. Svítidlo je skutečně velmi unikátním kouskem.

světlo

Originální kousky

Beton je tvárná hmota, z které se dají tvořit skutečné skvosty. Poté se dají různě dobarvit, skombinovat s dřevem nebo ocelí, případně i jinak dozdobit. Tvoří velmi krásné dekorace v bytě a nikdo by neřekl, že základem je zrovna tato surovina. Nicméně se stávají všechny výrobky z betonu velmi atraktivní a žádané. Mnoho jich již našlo zázemí v našich domovech a zahradách. A u některých se možná schovávají i v barech, stejně tak jako známý betonový šálek na whiskey, který se nikdy nepřevrhne. Inu zázraky se dějí, nebo že by to bylo oválným dnem? Asi v podstatě je to jedno, hlavně, že chutný nápoj se dá do posledního doušku vychutnat.