Večerní lyžování je ten správný relax

Pokud máte přes den plno povinností, zkuste si občas aktivně odpočinout během večera. V tomto zimním období je ideální aktivitou na večer lyžování. V České republice máme veliké množství menších či větších lyžařských areálů, kde tento skvělý sport můžete provozovat. Nemusíte vyjíždět daleko, jistě se i v blízkosti vašeho domova nachází nějaké to středisko, kam se pohodlně dostanete autem za pár desítek minut.

Aktuální počasí nabízí vynikající lyžařské podmínky, hromady sněhu a skvěle upravené sjezdovky.

Večerní lyžování probíhá zpravidla mezi 18 až 21 hodinou. Po skončení denního lyžování, bývají sjezdovky upraveny rolbou a skvělá jízda může začít. Ceny skipasů navečer již nebývají tak vysoké a dvě až tři hodinky ježdění báječně postačí k obnově a občerstvení ducha i těla.

Upravené sjezdovky, vytápěné bufety, kde se můžete zahřát horkým čajem, polévkou nebo třeba „svařáčkem“, půjčovny lyží a ostatního vybavení a skibusy, které vás zpravidla zdarma přepraví od parkoviště až k vleku či lanovce, jsou tím pravým lákadlem.

Večerní lyžování má také tu nespornou výhodu, že sjezdovky nejsou přeplněny lidmi a i méně zdatní lyžaři se mohou projet, aniž by přišli k úhoně. Malé děti většinou nebývají na večerním lyžování přítomny, což se dá také považovat za výhodu. Nejsou fronty na vleky a lanovky a vše jde tak nějak hladce. Proto také nevadí, že na sjezdovce strávíme kratší dobu a v kratším čase si mnohem více zalyžujeme.

Nezapomeňte si nachystat:
·         Lyže, hole
·         Lyžáky
·         Kuklu či šátek pod helmu
·         Helmu
·         Teplé ponožky a temoprádlo
·         Funkční triko a mikinu, ve které se nebudete příliš potit, ale také vám nebude chladno
·         Vhodné pohodlné kalhoty (na nohy zpravidla počítáme se dvěma vrstvami oblečení)
·         Bunda (vrchní část těla je vhodné pokrýt třemi vrstvami oblečení)
·         Rukavice (i náhradní)
A můžete vyrazit J