Staňte se digitálním nomádem.


</div>
<p>Člověk při vykonávání té stejné práce, na stejném místě a ve stejných hodinách často upadne do stereotypu. Uvědomí si, že život není jen o tom trávit velkou část dne zavřený v kanceláři a domů se vracet za účelem odpočinku na následující pracovní den. Poslední dobou přibývá lidí, kteří se ze svého běžného zaměstnání rozhodli dát výpověď a vydat se na dráhu takzvaného digitálního nomáda, který si svou pracovní dobu řídí sám odkudkoliv na světě a zodpovídá se pouze sobě samému. Tenhle životní styl rozhodně není pro každého. Je to krok do neznáma a určitý risk, ale pokud stojíte o to okusit život za hranicemi a stát se svým vlastním šéfem, je to volba, která rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení.<br />
<img alt=
Co můžete dělat?
Možností práce je opravdu mnoho, všechny jsou ale prováděné na počítači. Je důležité uvědomit si, co vás baví, v čem vynikáte, jaké jsou vaše kvality a nebát se je prodat.
·         Pokud rádi píšete, můžete například psát články pro různé online magazíny, založit si blog nebo rozjet svůj vlastní business jako copywriter a sám oslovit potenciální klienty. Pasivní příjem je možné si zajistit vydáním knihy. Nejlepším způsobem je pravděpodobně své dílo publikovat sám prostřednictvím Amazonu, a to buď jako e-book, nebo klasickou papírovou verzi. Nemusí se jednat o nic velkého, i krátká knížka může sklidit velký úspěch.
·         Vytvořte svůj vlastní online kurz zaměřující se na oblast, ve které máte zkušenosti, které byste rádi předali dál.
·         Staňte se couchem. Pomáhejte lidem online s jejich osobním či kariérním růstem, stravováním nebo například psychickým zdravím.
·         Své fotografie nejen z cest můžete prodávat na obrázkových knihovnách, jako je například Shutterstock.
·         Natáčejte videa na YouTube a vytvářejte originální obsah, který upoutá pozornost.
camera canon
Je důležité nebát se vykročit do neznáma a neztrácet naději, pokud vše nebude hned vycházet tak, jak jste si představovali. Být digitálním nomádem není o nic lehčí než pracovat v kanceláři, ale volnost, kterou vám to dá, je nenahraditelná.

Staňte se digitálním nomádem.
Ohodnoťte příspěvek