Staňte se digitálním nomádem.

Člověk při vykonávání té stejné práce, na stejném místě a ve stejných hodinách často upadne do stereotypu. Uvědomí si, že život není jen o tom trávit velkou část dne zavřený v kanceláři a domů se vracet za účelem odpočinku na následující pracovní den. Poslední dobou přibývá lidí, kteří se ze svého běžného zaměstnání rozhodli dát výpověď a vydat se na dráhu takzvaného digitálního nomáda, který si svou pracovní dobu řídí sám odkudkoliv na světě a zodpovídá se pouze sobě samému. Tenhle životní styl rozhodně není pro každého. Je to krok do neznáma a určitý risk, ale pokud stojíte o to okusit život za hranicemi a stát se svým vlastním šéfem, je to volba, která rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení.
cestování po světě
Co můžete dělat?
Možností práce je opravdu mnoho, všechny jsou ale prováděné na počítači. Je důležité uvědomit si, co vás baví, v čem vynikáte, jaké jsou vaše kvality a nebát se je prodat.
·         Pokud rádi píšete, můžete například psát články pro různé online magazíny, založit si blog nebo rozjet svůj vlastní business jako copywriter a sám oslovit potenciální klienty. Pasivní příjem je možné si zajistit vydáním knihy. Nejlepším způsobem je pravděpodobně své dílo publikovat sám prostřednictvím Amazonu, a to buď jako e-book, nebo klasickou papírovou verzi. Nemusí se jednat o nic velkého, i krátká knížka může sklidit velký úspěch.
·         Vytvořte svůj vlastní online kurz zaměřující se na oblast, ve které máte zkušenosti, které byste rádi předali dál.
·         Staňte se couchem. Pomáhejte lidem online s jejich osobním či kariérním růstem, stravováním nebo například psychickým zdravím.
·         Své fotografie nejen z cest můžete prodávat na obrázkových knihovnách, jako je například Shutterstock.
·         Natáčejte videa na YouTube a vytvářejte originální obsah, který upoutá pozornost.
camera canon
Je důležité nebát se vykročit do neznáma a neztrácet naději, pokud vše nebude hned vycházet tak, jak jste si představovali. Být digitálním nomádem není o nic lehčí než pracovat v kanceláři, ale volnost, kterou vám to dá, je nenahraditelná.