Sportujte aspoň naoko

Pokud je člověk tak jaksi sportu neholdující, je vcelku logické, že ho nemá smysl přemlouvat ani k tomu, aby se s námi šel někam projet na kole. Dotyčný se totiž vesměs vzchopí k přímo heroickému výkonu, ovšem to jenom co se hledání výmluv týká, a poté je tímto natolik vyčerpaný, že už nemůže a jen se svalí nejlépe i s pivem nebo kusem toho žvance na pohovku před televizí. A zvládne-li následně nějaký ten fyzický pohyb, pak snad jedině v podobě šouravé chůze, to když si jde do ledničky nebo spižírny pro nášup.
řada elektrokol
Ovšem jakkoliv se to zdá v tu chvíli při pohledu na ony povalující se špíčky nepředstavitelné, existuje způsob, jak klidně i někoho takového k pohybu na čerstvém vzduchu přimět.
Ovšem je nasnadě, že se nesmí jednat o pohyb jen tak ledajaký. Musí jít o něco, co je alespoň relativně atraktivní a hlavně co je nenáročné. A nejlépe když to evokuje i jistou možnost ulejvat se.
Takovou možností jsou nejednou horská elektrokola se středovým pohonem.
Jak už sám název napovídá, nejde o kola obyčejná. Nejde o bicykly, na nichž se člověk musí i ze všech sil opřít do pedálů, jenom aby dosáhl kýženého pohybu vpřed. Což by takového zlenivělého cvalíka spolehlivě odradilo, jakmile by se před ním přestala vozovka svažovat a gravitace mu tak přestala být nápomocnou.
nabíjecí stanice elektrokol
Tady jde o specifický druh kol, mající tu přednost, že neviditelně takovému cyklistovi se ‚šlapáním‘ pomáhají. A pranic jim nevadí, že za něj ‚šlapou‘ třeba i do toho nejprudšího kopce.
Takové horské elektrokolo umožňuje každému překonávat hory i doly, pohybovat se cestou i necestou. Díky němu se člověk hravě dostane tam, kam by se jinak pro svou zlenivělost nedostal, na něm se nenadře jako na kole klasickém a současně se může kochat daleko více, než by to umožňoval pohled z okýnka automobilu.
Stačí tu pořádně nabít vysoce výkonnou baterii a jízda se díky výkonnému motoru rázem stává potěšením a ne mučením. A tak si to každý může svištět na svém odpruženém kole s pevným a lehkým rámem a dalšími přednostmi klidně i pětačtyřicetikilometrovou rychlostí. Lenost nelenost.