Notebook jako nový a to i po těžké dřině

Sice se jedná o spotřební věc, ale na druhou stranu si mnohdy bez něj již nedokážeme představit svůj život nebo práci. Zvláště když hodně cestujeme a potřebujeme na svých cestách se věnovat svému podnikání nebo jiným činnostem, které se díky tomuto zařízení dají provozovat po celém světě. Jenomže díky tomu, že komponenty musí spolehlivě pracovat a mnohdy není jednoduché zvládnout každodenní provoz a nápor, tak je třeba jim věnovat určitou pozornost. Případně si domluvit pravidelný PC servis Beroun, který zajistí nejen řádnou kontrolu, ale provede zároveň i odborné čištění od prachu a nečistot, aby nedocházelo ke zbytečnému přehřívání.

oprava

Cestování s notebookem

Nebezpečí nečíhá jen v domácím prostředí, kdy si nechtěně převrhneme nějaký nápoj a samozřejmě k naší smůle na klávesnici, ale také na cestách. Na pořádné brašně bychom nikdy neměli šetřit, jelikož bude naši elektronickou věcičku chránit před vnějšími vlivy jako je déšť nebo sníh a mráz. Na druhou stranu jsou vyrobené i tak, že při pádu zmírní následky, mnohdy skutečně i ochrání, záleží na tom, z jaké výšky spadne. Nejvíce se doporučuje notebook nosit tak, aby obrazovka byla směrem k nám, ne na druhou stranu. Poté by nárazu čelila bytelnější strana počítače. Přece jenom poškození obrazovky patří k poměrně drahým opravám.

deska

Pozor na přehřívání

Pokud se přece jenom nějakým způsobem bojíme něco vyčistit nebo opravit, je vždy lepší se obrátit na servis, který zajistí vše správně a především prodlouží správnou údržbou činnost notebooku. Je pravdou, že i my můžeme mnohé ovlivnit. Především, když mu neposkytneme správné dýchání. Nejlepší je pracovat na chladící podložce a nechat volně dýchat všechny možné otvory. V žádném případě není dobré ho utopit v posteli v peřinách, kde se možná dobře pracuje, ale elektronickému zařízení to neprospívá. Alespoň jedenkrát za rok, bychom mu měli dopřát vyčištění od prachu, ale v žádném případě na to nelze použít vysavač, jedná se přece o velmi citlivý produkt a ten vyžaduje i citlivé zacházení. Jen tak nám bude sloužit dlouhá léta.