Náplně do laserové tiskárny nezasychají a lze pořídit i kompatibilní

Preference nejnižší ceny

Za nejnižší cenu nelze očekávat nadstandardní uživatelský komfort, ale pro pořízení kvalitního výtisku to postačí. Jsou to výrobky, které by z hlediska náročnosti obsluhy byly před patnácti lety špičkovými modely za dvojnásobnou cenu. Kdo však netrvá na síťovém bezdrátovém rozhraní, a je nenáročný i z hlediska běžné obsluhy, může sáhnout po některém z levných řešení.
Spolehlivý model černobílé laserové tiskárny s velmi levným provozem pořídíte již do 1500 korun.

skener

Pracuje rychle, jednoduše se ovládá, u toneru není nutné občas tisknout, protože náplň do laserové tiskárny primatisk.cz nezasychá tak jako inkoustové náplně. Komu postačí pro domácí kancelář černobílý výtisk, bude překvapen jeho kvalitou, zvláště u velmi drobného fontu. U tohoto typu platí pravidlo – jednoduchý typ, snadná obsluha a velmi nízká poruchovost a dlouhá životnost.
Kvalitní inkoustová multifunkce 3 v 1 může být např. od výrobce HP řady Deskjet s velmi dobrým rozlišením 4800 x 1200 dpi a s možností využít větší tiskové kazety. Tam, kde se tiskne méně často, kde převažují dokumenty s barevným textem, s obrázky, grafy a tabulkami, je naprosto dostačující. Výhodou je velmi nízká spotřeba energie, úsporný provoz, nízké nároky na údržbu a na častou výměnu kazet. Pořídíte ji za necelých osm set korun a životnost přesahuje deset let.

tiskové válce

Nejrozšířenější typ v našich domácnostech

České domácnosti se vyznačují zpravidla zlatou střední cestou. Nejčastěji lidé sledují poměr ceny a výkonu, což se nejvíce projevuje v oblasti výpočetní techniky. Nakupujeme zkrátka výhodné výrobky za dobrou cenu a s funkcemi, které navyšují komfort, snižují nároky na obsluhu a údržbu. Disponují navíc funkcemi, které u nejlevnějších zařízení nejsou dostupné:
Kopírka – i bez zapnutého notebooku nebo stolního počítače lze kopírovat, a to s oboustranným tiskem – úspora nákladů a času je zde markantní zvláště u domácích nebo firemních kanceláří.
Dotykový displej– standardní věc u sofistikovanějších výrobků pro snadné a rychlé ovládání.
Wi-Fi– bezdrátové síťové rozhraní je dnes už standardem, a to dokonce i v kancelářích, kde byly dříve často využívány síťové tiskárny propojené přes UTP kabel do interní sítě LAN. Některé typy tiskáren se síťovým rozhraním mají možnost tisknout z mobilního zařízení, stačí znát jejich síťovou adresu. Pro tisk fotografií se hodí i vestavěná čtečka karet a přímý vstup do paměti digitálního fotoaparátu.