Nákup notebooku

https://obchod.wolterskluwer.cz/cz/nejcastejsi-chyby-a-omyly-ucetnich.p4196.html t=UTF-8″>

Nejprve si na začátek vysvětlíme, co to vlastně je. Jedná se o plně přenosné zařízení, jenž se dá využívat v mnoha oborech. Pro některé je to nepostradatelná pomůcka pro práci. Jiným to zase výrazně pomáhá při studiu a tak dále. Jak už bylo zmíněno, tak se dá neomezeně přenášet, a proto nepotřebujete ani internetový kabel. Zde je to vyřešeno díky Wi-Fi, což je bezdrátová síť. Ovšem ke nutné ho jednou za čas nabít. Před tím, než půjdete do prodejny s elektronikou si promyslete, co vlastně chcete za druh, a hlavně cenovou kategorii. Ale zase příliš moc nešetřete, protože se to často nevyplácí.

práce na notebooku

Pro práci třeba jen se základními programy a psaní poznámek nám bude bohatě stačit i levnější notebook. Ale pokud jste vášnivý fanoušci nejnovějších her, tak si budete muset připlatit, protože zařízení za pár tisíc je nerozjede. Pokud se mu to podaří, tak bohužel budete muset hrát s celkem dost nízkou kvalitou rozlišení, takže zážitek nebude nic moc.
Hardware a software
Nyní si řekneme něco o fyzickém vybavení počítače. Při dnešním pokroku v technologiích se nároky stále mění, a proto musíme mít neustále aktuální přehled. To, co bylo před čtyřmi lety novinku a nejlepší výkonností, tak to už je dnes zastaralé. Mozkem celého zařízení je samozřejmě procesor.

notebook na stole

Tyto produkty nejvíce prodává Intel a AMD. Dávejte si hlavně pozor na počet jader a frekvenci. To jsou dva základní parametry procesoru. Dále uvnitř nalezneme paměť RAM. Její nejčastější velikost je 8 GB, ale podle typu zařízení se může lišit. K ukládání dat se neobejdeme bez disků. Tady máme možnost mezi SSD a HDD. SSD je rychlejší, ale dražší, a proto se kombinují. Také nezapomínejte na kvalitní grafickou kartu a rozlišení. Samozřejmostí je baterie s dlouhou výdrží. Ta bude potřebovat vyměnit, a proto tu máme například baterie do notebooku HP. Naleznete zde široký výběr všech možných baterií. U softwaru toho není moc co řešit. Dva základní jsou Windows a iOS. U toho druhého musíte počítat, že si připlatíte za značku.