Bolestné nemusí dosahovat pouze nízkých částek

Pracovní úraz se může přihodit kdykoliv. Je nutné mezi ně zařazovat opravdu vše, a to nejenom ty nejhorší, které mohou skončit až u trvalé invalidity. Pokud se například říznete, je nutné tuto událost nahlásit. Nezřídka se totiž stává, že lidé chtějí tento úraz řešit až tehdy, až se z něj vyklube něco horšího. To přitom může znamenat nějaké zanícení rány, z čehož mohou vzniknout daleko vážnější potíže než jenom obyčejné říznutí. Stejně tak to platí i v ohledu naražení nějaké končetiny, například při opravování automobilu v servise. Všechny tyto, byť pro někoho drobnosti, je nutné pečlivě nahlašovat. A proč tomu tak je? Odpovědí je možnost získat peníze z bolestného při pracovním úrazu, pokud je sjednáno vhodné pojištění.
bolest srdce

Nechejte si poradit specialisty

Když si nevíte rady s tím, jak máte v této oblasti postupovat, protože zaměstnavatel se k řešení této události příliš nemá, určitě je vhodné zvolit odborné poradenství. Ačkoliv vás bude stát něco využít odborné znalce a poradce, v závěru vám to přinese mnohem větší peníze, než kdybyste spoléhali jenom na svého zaměstnavatele.
Ať se tedy stane cokoliv, myslete na onu důležitou povinnost nahlásit pracovní úrazy, jak to jenom bude možné, ideálně hned po tom, co se přihodí, a to zcela bez ohledu na závažnost.
dělníci s helmou

Říznutí nebo třeba naražení nehraje roli

Každý si někdy prošel nějakým zraněním, které zpočátku vypadalo poměrně v pořádku, ale v závěru z toho byla opravdu závažná záležitost. Příkladem může být zlomenina končetiny, která se může v závěru projevit zatuhnutím kloubu a následným omezením rozsahu pohybu. Tyto situace jsou sice poměrně vzácné, ale mohou nastat právě u vás. Je proto dobré tuto situaci nepodcenit, ale pečlivě všechno nahlásit, abyste nepřišli o možnost pojistného plnění.
Když máte možnost využít pojistného plnění, určitě toho využijte, neboť je lepší procházet si úrazem s penězi než bez nich.