Plstění vás bude bavit


Hledáte nevšední zábavu pro dlouhé zimní večery anebo jen pro zpestření volného odpoledne? Rádi zkoušíte nové věci a jste kreativní a manuálně zruční? Pak byste jistě měli vyzkoušet plstění – tu znovu objevenou prastarou techniku zpracování vlny.

plstěné papuče pro děti

Plstění využívali lidé od nepaměti ke zpracování vlny na plstěné výrobky. Ty mohou být opravdu pestré a zahrnují celou škálu produktů od hraček, přes klobouky, po papuče, a třeba i různé plstěné ozdoby. S velkou pravděpodobností máte něco plstěného doma i vy, a třeba o tom ani nevíte.
Plstění využívá přirozené schopnosti vlny, která při působení vyšší teploty, tření a vlhkosti plstnatí – mění se v kompaktní hmotu. A právě z této hmoty je možné vytvořit řadu originálních výrobků.

Ovšem k tomu, abyste se do plstění mohli pustit, budete potřebovat nezbytné pomůcky. Rozhodně se však nemusíte obávat toho, že by vás taková kratochvíle vyšla draho, to určitě ne. Nebudete toho potřebovat mnoho, nicméně v žádném případě se neobejdete bez plstící jehly a rouna, což jsou dvě základní pomůcky. Hodit se vám ovšem jistě bude i molitan anebo jiná podložka na plstění, a třeba i olivové mýdlo na mokré plstění. Nicméně když to jednou vyzkoušíte, tak je jasné, že vás tato zábava jen tak nepustí. Jistě se pak rádi vybavíte ještě dalšími pomůckami Prima obchodu na plstění, které zahrnují pestrou škálu přírodního i umělého rouna v různých podobách a barevných variacích.

barevné plstěné kuličky

Vaše práce bude spočívat v tom, že budete do kusu rouna opakovaně a cíleně vpichovat jehlu a tyto vpichy budou rouno následně formovat.
Jistě brzy zjistíte, že je to velice snadné a nebude to trvat dlouho a vytvoříte první výrobky. Ovšem toho, že by se vám doma hromadily, se jistě nemusíte obávat – jedná se o vděčné a vítané dárky, které si vaši blízcí rychle rozeberou, tedy pokud jim to dovolíte.