Chcete-li si užívat silnic, jeďte na Tenerife

Málokde se nachází tak kvalitní silnice, jako je tomu na Kanárských ostrovech. Pokud tyto ostrovy příliš neznáte, pak by vás možná zajímalo, proč je kvalita silnic na tak vysoké úrovni. Má to hned několik důvodů, které tomu více či méně přispívají:

Na Kanárských ostrovech se drží teplota stabilně kolem 20 °C, a to s minimálními teplotními výkyvy, proto silnice není tepelně namáhána

Španělská vláda investuje nemalé peníze do rozvoje a udržování těchto ostrovů, což se mimo jiné podepisuj i na stavu silnic

Ostrovní silnic nejsou tolik zatížené kamionovou nebo těžkou dopravou, jako je tomu v celé Evropě

precizní silnice
Z tohoto všeho plyne, že Kanárské ostrovy mohou být skutečným motorkářským rájem. Přesně tak tomu je, neboť na těchto ostrovech je možné najít i silnice, které nejenom, že jsou ve špičkovém stavu, ale také na nich nenajdete takřka žádný provoz. To přímo svádí na to se na tyto ostrovy vydat, půjčit si moto a užívat si nejenom těch krásných silnic, ale také dalších zajímavostí, které vás na Kanárech mohou překvapit.

Není to jenom o krásných silnicích

I v Evropě se dají najít báječné silnice, avšak vždy to má nějaký háček. Buď musíte přetrpět horko, hustý provoz automobilů nebo jiných motorkářů. To se vám však na ostrovech, mezi které patří i největší Tenerife, rozhodně nestane. Zde si budete užívat všeho, co vám v klasické Evropě chybí – příjemné počasí po celý rok, minimální provoz a nádherná příroda.
cestování na motocyklu
Tohle všechno můžete na ostrovech najít, a proto stojí za to si udělat například týden čas a podniknout sem výlet. Letadlem se na tato místa dá dostat za 5 hodin, pokud uvažujete jeden přestup, což znamená, že teoreticky během jednoho dne byste mohli okouknout, zdali tento ostrov stojí za to, nebo nikoli. Věřte ale tomu, že jakmile se sem jednou dostanete, nebude se vám chtít odjíždět.