Bazénové plachty

Jakmile se rozhodnete pro to, že budete mít na zahradě vysněný bazén, tak je samozřejmě zapotřebí vědět k jeho údržbě všechny důležité informace. Už při samotné koupi by vám měl personál podat všechny relevantní informace k tomu, co vše je dobré, případně nutné mít zakoupené. Instalaci vám mohou provádět specializované firmy nebo technici, takže technické informace vám podají oni. Ale jaké příslušenství by u vás rozhodně nemělo chybět? Dnes si povíme podrobněji něco k solárním plachtám či foliím, které právě patří mezi to potřebné příslušenství, které by měl mít k dispozici každý majitel bazénu.
kytka v bazénu
Samozřejmě na internetu najdete celou řadu bazénových plachet techneco.eu či folií. Jsou zapotřebí již před samotnou instalací bazénu, ale jsou zapotřebí i k běžnému používání zahradního bazénu jako takového. V průběhu koupací sezóny a během zimních měsíců ji opravdu oceníte. Vybrat si můžete s širokého sortimentu jak plachet či folií, tak také ochranných geotextilií, krycích plachet, které jsou určeny právě k ochraně vaší bazénové vody před nežádoucími nečistotami, které by se do vašeho bazénu mohly dostat. Jednoduše řečeno, plachta či folie vám v tomhle rozhodně pomůže. Nemusíte se bát, že byste nenašli plachtu pro rozměr vašeho bazénu, dělají jak standardní rozměry, tak nestandardní. Výrobce bazénových plachet rozhodně nepřekvapí ani neobvyklí tvar, s kterými si hravě poradí. Plachty můžete sehnat i v několika barvách, ačkoliv zrovna toto nebude ten rozhodující element pro jejich koupi.
bazén na zahradě

Plachta vám také pomůže udržovat aktuální teplotu a vodu bude mírně prohřívat. Při jejím používání nemusíte mít tedy strach, že se v letních měsících – i přesto, že noc bude trochu chladnější, voda ihned ochladí. Plachta má tedy i prohřívací účinky, které taktéž oceníte.
Pokud si nebudete jisti s výběrem, obraťte se na specializovaného prodejce, který vám poradí, co je pro váš bazén nejideálnější.