Lidé, kteří zbohatli díky internetu

Internet nabízí ohromné množství příležitostí k výdělku. Stačí být jen odvážný a kreativní. Tito lidé se chopili výzvy opravdu s vervou a záhy jim to přineslo ovoce. Jejich majetek se pohybuje v řádech desítek miliard dolarů.
 
První místo – Bill Gates (* 28. října 1955 Seattle, Washington, USA), vlastním jménem William Henry Gates III. S majetkem ve výši 86,8 miliardy dolarů se loni již posedmé stal nejbohatším mužem planety. Majetek nabyl hlavně díky spoluvlastnictví nadnárodní firmy Microsoft, jejíž roční obrat je více než 80 miliard dolarů. Jakožto předseda představenstva této firmy si měsíčně přijde na více než 0,1 milionu dolarů. Stál také u jejího založení, a to společně s kamarádem Paulem Allenem, jehož majetek činí zhruba 18 miliard dolarů.  
 
Druhé místo – Mark Zuckerberg (* 14. května 1984; New York, USA), mladý americký podnikatel. Jeho majetek je odhadován zhruba na 56,8 miliard dolarů, což z něj dělá 6. nejbohatšího člověka planety. Během studia na Harvard Universityzaložil, společně se svými spolubydlícími a spolužáky Andrewem McCollumem, Dustinem Moskovitzem, Chrisem Hughesem a Eduardem Saverinem, webový systém Facebook, který má momentálně hodnotu cca 500 miliard dolarů.
 
Třetí místo – Elon Musk (* 28. června 1971; Jihoafrická republika) americký podnikatel a bývalý spoluvlastník internetového platebního systému PayPal. Zakladatel kosmické společnost SpaceX. Stal se vedoucím společnosti Tesla Inc a předsedou společnosti SolarCity. S nápadem založit firmu SolarCity, avšak kvůli své vytíženosti přenechal realizaci na svém bratranci Lyndonu Riveovi, současnému řediteli SolarCity. Jeho majetek je odhadován zhruba na 10,6 miliardy dolarů, což je stejná částka, na kterou byl ohodnocen majetek nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
 
Jak si tedy můžete všimnout, tito lidé se toho pravdu nebáli. Proč tedy nevyužít příležitosti a nezkusit se také prosadit. Tak směle do toho a půl je hotovo!