Xbox ovladač pro zdravotně postižené


Nový Xbox ovladač, který má být uveden do prodeje v průběhu tohoto roku, je přizpůsobitelné zařízení určené k podpoře širokého spektra potřeb lidí se zdravotním postižením, a k vytvoření přístupu k videohrám. Cena zařízení má být 99 dolarů (2 150 korun) a bude prodáváno po celém světě prostřednictvím digitálních obchodů společnosti Microsoft.
bíločerné sluchátka.jpg
„Myslíme si, že tradiční Xbox ovladač představuje špičkový design v oboru, nicméně není přístupný pro hráče s omezenou mobilitou,“ řekl Gabi Michel, vrcholový manažer programu pro hardware. „Tito uživatelé obvykle potřebují vlastní řešení, která mohou stát tisíce dolarů a vyžadují spoustu odborných znalostí, přičemž aby je získali, musí se často obracet na neziskové organizace, kde jsou zapsání na seznamy čekatelů. Chtěli jsme vyřešit všechny tyto problémy, a proto jsme vytvořili adaptivní a cenově dostupný dálkový ovladač.“ Ovladač je vybaven dvěma velkými tlačítky v horní části, které lze ovládat rukama, lokty nebo nohama. Je navržen tak, aby byl umístěn na klíně hráče, na stole nebo na podlaze, což umožňuje řadu možností ovládání.
ovladač xboxu.jpg
Hlavním rysem je řada tříapůlmilimetrových portů na zadní části, představujících všechny vstupy a tlačítka ze standardního ovladače. Díky těmto 19 portům mohou hráči připojit celou řadu doplňkových zařízení, jako pedály, dotykové snímače a další doplňky, které již jsou dostupné, nebo byly speciálně vyvinuty pro tyto ovladače třetí stranou. Tyto doplňky budou také v prodeji prostřednictvím obchodů společnosti Microsoft. Takto může být nastavení ovládání velmi snadno uzpůsobeno, neboť hráči používají speciální aplikaci pro konfigurací ovladače a mohou rychle přepínat mezi třemi předem nakonfigurovanými profily pomocí tlačítka na čelní straně ovladače. Zařízení je bezdrátové a je napájeno interní baterií nabíjenou prostřednictvím připojení USB-C.