Osram Cool Blue pro bezpečnou jízdu

Výrobce osvětlovací techniky Osram je znám po celém světě. Proslavil se již před mnoha desetiletími svými výrobky v širokém spektru různých odvětví a jedním z nich jsou produkty pro automobilový provoz. Mezi světelnými zdroji do předních světlometů tvoří špičku v konkurenci ostatních výrobců.

světla aut na dálnici

Z jakých modelů si vybrat

Silverstar – halogenová žárovka běžného typu vydává ve srovnání s tímto zdrojem o více než polovinu světla méně a zároveň osvítí o jednu pětinu kratší vzdálenost a rozptyl v jízdním pruhu. Model s označením 2.0 má prodlouženou životnost zhruba o jednu třetinu. Největší předností této autožárovky je dlouhá životnost, vynikající poměr výkonu a ceny a především velmi dobré světelné podmínky. Uplatní se zejména v běžném městském provozu v podvečerních i nočních hodinách a je vhodná i pro dálkové jízdy, kdy je třeba zvýšená pozornost a soustředění.
Night Breaker – model od výrobce Osram, který upřednostňuje velmi dobré světelné vlastnosti, především vysoký jas, chladnější odstín světla a dlouhý světelný kužel. Velmi intenzivní a jasné světlo dosahuje do vzdálenosti až 95 metrů před vozidlem a zároveň dobře osvětluje pravou krajnici. Stejně jako u ostatních špičkových typů Silverstar a Cool Blue má řidič více času na případnou reakci na nenadálou situaci v silničním provozu, čímž se jízda stává bezpečnější a komfortnější.

ovětlený tunel

Cool Blue Intense – tento výrobek se zaměřil na velmi chladný namodralý odstín bílého světla, který se ještě nachází v povoleném rozmezí pro přidělení homologace pro běžný silniční provoz. Teplota chromatičnosti 4200 K je rozhodující pro zajištění ideálního komfortu a lze říci, že je jízda s tímto osvětlením nesmírně pohodlná. Bylo prokázáno, že se únava během dlouhých jízd snižuje u Osram Cool Blue Lightpark až o 60 procent ve srovnání s běžnou halogenovou žárovkou. Velký problém při dlouhodobém pobytu za volantem je mikrospánek a tento světelný zdroj s ním dokáže bojovat nejúčinnějším způsobem.