Nechte se inspirovat a vyrazte za kulturou

Pokud už máte dost sezení u televize, běhání kolem plotny či jiných domácích prací, vyrazte si za kulturou. Stačí se malinko porozhlédnout a zjistíte, že se pořád něco děje a některé zážitky byste si neměli nechat ujít.

Ať už dáváte přednost kinu, divadlu nebo snad cestopisným přednáškám, je dobré čas od času s rodinou či partou přátel na takovouto akci zavítat. Člověk se mnohdy dozví nové a zajímavé věci, inspiruje se anebo dobije baterky například na rockovém koncertu. Výběr je široký.

Jelikož máme rádi humor, a legrace a dobré nálady není v životě nikdy dost, vybrali jsme v nabídce kulturních akcí poslední doby představení, která nás zaujala. Snad zaujmou i vás, stačí pak zapátrat třeba na internetu, objednat vstupenky a vyrazit.

Určitě neuděláte chybu, když shlédnete v kině romantickou komedii „Dítě Bridget Jonesové“ s Renée Zelweger v hlavní roli, vaše bránice nebudou chvíli v klidu. Dáváte-li přednost českému filmu, v aktuální nabídce jsme našli komedii „Bezva ženská na krku“, kde excelují Petra Hřebíčková a Ondřej Vetchý v roli hrobníka.

V divadle na vás například čeká představení „Habaďůra“, což je ztřeštěná komedie plná záměn, situačního a slovního humoru či komediální muzikál „Donaha“, v Národním Divadle Moravskoslezském hraný například pod názvem Holé dupy. Již více než dvacet let hranou klasikou je „Sluha dvou pánů“ s výborným Miroslavem Donutilem v hlavní roli.

Pokud je vaším šálkem kávy spíše hudba, určitě je možno doporučit koncert Tomáše Kluse, Mňágy a Žďorp a zcela jistě byste neměli vynechat legendární Olympic. Ze zahraničí k nám zavítají kupříkladu světoznámí The Cure. Rockery a tak trochu pamětníky by mohl potěšit koncert slovenské Tublatanky.

Velikým kulturním zážitkem mohou být různé výstavy maleb, fotografií či jiných uměleckých děl konané napříč celou republikou. Nás například velice zaujala výstava fotek cestovatele Jiřího Kolbaby, který již ve svém životě procestoval mnoho zemí a na jeho přednáškách člověk zapomene na starosti běžného života a přenese se do voňavých dálek.

Pokud jste si mezi naší malou ochutnávkou nenašli svého favorita, určitě ještě zapátrejte a najděte si dle vašeho vkusu to, co vám udělá dobře, pohladí vaši duši či pořádně rozproudí krev v žilách.