Čistou vodu můžete mít i bez chlóru!

Jestliže si máte koupání ve vašem zahradním anebo domácím bazénu dokonale užít, nemělo by vás přitom nic zbytečně rušit. Nic, co by vám kazilo náležitý požitek z dokonale čisté vody. Je tedy jasné, že voda, ve které se budete koupat, musí být dokonale čistá. Pokud vám náhodou vadí typický zápach bazénové desinfekce. Měli byste si zvolit takovou, která takto nepříjemně cítit nebude.

Všichni ten pach důvěrně známe. Stačí vkročit do nemocnice, na veřejné koupaliště anebo na třeba na veřejné toalety. Ten typický, důvěrně známý pach, to je chlór. Na jeho základě je vyrobena celá řada desinfekčních přípravků, která využívá jeho spolehlivé desinfekční účinky. A chlór se postupně z takových sloučenin uvolňuje so ovzduší. Ovšem nemusíte z něj mít žádný strach, v rozumném množství není pro lidský organismus nijak škodlivý, ba naopak zbavuje naše okolí nebezpečných mikroorganismů. A o tom, že jeho účinky jsou dokonalé a pro mnohá veřejná i soukromá zařízení naprosto nepostradatelné svědčí už jen to, jak hojně je všude využíván. Chlór je tedy v každém případě takovým desinfekčním přípravkem, na který je dobré spolehnutí.

Vadí vám chlór? Vyberte si z přípravků bezchlorové bazénové chemie

Nicméně mnoha lidem může tento typická zápach výrazně vadit a existují dokonce i lidé, které chlór a jeho sloučeniny dráždí do té míry, že posléze trpí nepříjemnou vyrážkou, svěděním kůže, a tak podobně.
Jestliže i vy nechcete z libovolných důvodů přípravky na bázi chlóru využívat, tak není nic snazšího než si zakoupit některý z přípravků bezchlorové chemie do bazénů, které vás také rozhodně nezklamou.
K nim se řadí přípravky na bázi aktivního kyslíku a poměrně nové přípravky ba bázi brómu. Bromová chemie vám udělá skvělou službu především ve všech vodních nádržích a vířivkách s oteplenou vodou, ve které vykazuje skvělou stabilitu oxidačního činidla.

5.0
01